Garanti ve İade Koşulları

Aşağıdaki bilgiler www.nuthaz.com üzerinden satın aldığınız ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünün ihtiyaçlarınızı karşılamaması durumunda iade prosedürün de izlemeniz gereken yolu göstermektedir.

İade Politikası:

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 7 gündür ancak bir www.nuthaz.com müşterisi olarak internet mağazamızdan aldığınız ürününüzü kullanılmamış olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren 15 gün içerisinde faturanız ile birlikte iade edebilirsiniz. 

Faturasız gönderilen iadelerin ödemeleri gerçekleştirilmeyecektir ve kargo masrafları müşteriye ait olacaktır.

İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir. İadeniz, “Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 6’daki “Cayma Hakkı” ve Madde 7’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. www.nuthaz.com – Satış Sözleşmesi).

İade etmek istediğiniz ürünler “Mesafeli Satış Sözleşmesi” şartlarına uygun ise para iadeniz, sitemizden alışveriş yaparken kullandığınız kredi kartınıza 7 (yedi) iş günü içerisinde yapılacaktır.

Ürün Değişim Talepleri Hakkında Önemli Bilgilendirme:

İnternet sitemizden yapmış olduğunuz alışverişlerde ÜRÜN DEĞİŞİMİ BAŞKA BİR ÜRÜNLE YAPILMAMAKTADIR. Değişim talebinde bulunduğunuz ürünümüzü iade edebilir, sonrasında dilerseniz www.nuthaz.com adresinden tekrar sipariş verebilirsiniz.

İade Koşulları :

İade işlemleri “ Satış sözleşmesi’nde yer alan Madde 6 ‘deki “ Cayma Hakkı” ve Madde 7’deki “Cayma Hakkı Kullanılmayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (İade şartlarının detayı için www.nuthaz.com – Satış sözleşmesini inceleyebilirsiniz )

Yasal İade Süresi Ve Koşulları:

Ürünlerimizin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 15 (on beş) gündür. İade edilen ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle beraber ürünün orijinal faturası ile gönderilmesi gerekmektedir.  Faturasız gönderilen iadelerin ödemeleri gerçekleştirilmeyecektir. İade işlemlerinde kargo masrafları müşteriye aittir. Kusurlu ürün olması koşulu ile kargo masfrafları www.nuthaz.com 'a aittir.

 Özel 15 Günlük İade Süresi ve Koşulları:

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. Buna rağmen www.nuthaz.com ’dan yapılmış olan alışverişlerde 15 güne kadar fatura ibrazı ile kullanılmamış ürünlerde iade konusunda destek olmaktayız.

Aşağıda belirtilen iade koşullarına uygun olmak koşuluyla satın aldığınız ürünleri 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade edilecek ürünler orijinal ambalajlarında ( hasarlı, aksesuarları eksik, zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilememektedir) tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleri ile birlikte eksiksiz bir şekilde gönderilmeli, ürünler fiziksel açıdan yeniden satılabilir durumda olmalıdır. Ürünler mutlaka fatura ile birlikte gönderilmelidir.

 Faturasız gönderilen iadelerin ödemeleri gerçekleştirilmeyecektir. İade işlemlerinde kargo masrafları müşteriye aittir. Kusurlu ürün olması koşulu ile kargo masfrafları www.nuthaz.com 'a aittir.

İade Gönderimi

Koşulsuz iade hakkınızı kullanarak tarafımıza kargo ile göndermeniz durumunda (kusurlu ürün olması koşulu ile) ürünlerinizi Kargo aracılığı ile ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. 

İade ürün (Kargo Tutarları düşülerek) bedeli olan tutar, kargonun tarafımıza ulaşmasından sonraki 7 iş günü içinde kredi kartınıza veya hesabınıza iade edilir. Kapıda Ödemelerde IBAN bilgisi verilmemesi durumunda para iadesi sağlanmamaktadır.

İadesi Kabul Edilmeyen Ürünler:
- Faturasız ürünlerin iadesi, şirket kuralları nedeni ile iade kabul edilmemektedir.
- Ürünlere müşteri tarafından verilen hasar/özür nedeni ile iade kabul edilmemektedir.
- Ürün teslimatı ile iade süresinin arasında 15 günü aşmış sürelerde, ürün iadeleri kabul edilmemektedir.

İade Prosedürü ve Onay süreci :

İade işlemlerinizin hızlı gerçekleşmesi için, iade formundaki ( faturanın arkasında ) bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. İade yapmak istediğiniz ürünün kodunu, iade sebebini ilgili yerlere yazınız ve faturanızı mutlaka iade yapacağınız ürün paketi içerisine ekleyiniz.

İadeniz www.nuthaz.com İlgili birimi tarafından incelenir ve yukarıdaki şartlara uygun ise süreç başlatılır. İade onaylandığında ürün ücreti yasal süre olan 7 iş günü içerisinde iade edilir. Bu süre www. nuthaz.com  ürünü teslim alması ile başlar.

 

Nuthaz